Jak udělat radost někomu jinému

Internet

Pokud jste při jarním úklidu narazili na několik triček, které jste si koupila bez většího přemýšlení, absolutně se Vám k ničemu nehodí, nebo jste dostali před třemi lety šaty od maminky, která špatně odhadla Vaši velikost a Vy jste stále do šatů nezhubla, máme pro Vás nápad, jak s takovými kousky naložit!

džíny v obchodě
Výměna se známými

Je to asi nejjednodušší způsob, jak někomu udělat radost. Za oblečení většinou nic nechcete a výměnu můžete spojit s příjemnou návštěvou u kamarádky na kafe. Pokud máte oblečení po dětech, které už Vám vyrostly a víte, že v rodině jsou děti mladší, nebojte se zeptat po příbuzných, zda by se jim boty, kalhoty či bundy nehodily.

rozvázané boty
Vinted

Tento internetový obchod, dříve zvaný Votočvohoz.cz, je jeden z nejoblíbenějších internetových bazarů mezi mladými. Naleznete zde opravdu skvělé kousky, které lidé už nepotřebují. Dá se zde najít i kabelka Michael Kors či jiné značkové úlovky. Jak se s aplikací Vinted pracuje?
·         Registrace: Je bezplatná, potřebují pouze Vaše jméno a e-mail.
·         Prodej: Své oblečení prodáváte tak, že ho doma nejdříve nafotíte (pokud má oblečení nějaké vady, nezapomeňte je vyfotit, popřípadě se o nich zmínit v popisu), přidáte a stručně ho popíšete. Zmíníte velikost, stav a cenu s poštovným. Poštovné si vždy správně spočítejte, abyste správně odhadli cenu svého oblečení.
·         Nákup: Nakupuje se velmi jednoduše. Nejdříve si můžete přidat kousek do Vašich oblíbených, ale můžete rovnou kontaktovat prodejce, aby Vám poslal platební údaje. Dejte si pozor na případné podvodníky, kterými se to na internetu jen hemží. Přečtěte si vždy u každého prodejce recenze, zda jsou s ním lidé spokojení nebo ne. Podle toho uvažte, jestli si od něj danou věc zakoupíte.


Mimibazar

Jedná se o osvědčený server, kde se angažují většinou maminky, které prodávají oblečení po svých ratolestech. Naleznete tu i značkové kousky pro Vás. Ceny jsou zde podstatně nižší než na Vinted. Registrace je podobná, stejně tak i prodej či nákup. Tento server navíc poskytuje svým uživatelům jakousi černou listinu podvodníků, kteří se již snažili pár nakupujících obelstít. Tudíž si vždy můžete zkontrolovat, zda se člověk, od kterého si chcete něco koupit, na této listině objevuje.