Podfuky se nevyplácejí

Business

Provozovat na internetu web, o který nikdo nejeví zájem nebo kde je návštěvnost neúnosně nízká, je k zlosti. Takový web neplní naprosto pochopitelně to, co od něj jeho majitel očekává, a k tomu by rozhodně docházet nemělo. Protože když už si dal někdo tu práci, investoval do toho čas, snahu a peníze, mělo by to něco přinášet na oplátku. V což se při nízké návštěvnosti logicky nedá doufat.

A tak mnozí z provozovatelů tyto své výtvory optimalizují nebo nechávají optimalizovat. Protože to je ta nejefektivnější cesta, jak zajistit podobným prezentacím dobré umísťování v internetových vyhledávačích, jež právě tím, co a jak představují internetové veřejnosti, rozhodují o tom, kam internetová veřejnost zamíří a kam ne.

nápis SEO

Ovšem stejně jako kdekoliv jinde, v čemkoliv, co si jenom dokážeme představit, dochází i zde jak k férové soutěži mající za cíl prosazení se, tak i k různým podlostem. Jež sice teoreticky mohou internetové vyhledávače, jež jsou jenom nemyslícími a rutinně fungujícími nástroji třídícími obsah toho nalezeného na internetu, nakrátko obalamutit, ale ne vždy vedou k žádoucím výsledkům.

Takovým nekalým praktikám se říká black hat SEO Seolight a je logické, že jsou tyto vzhledem k nebezpečnosti zakázané a také citelně penalizované, tedy trestané.

klik na SEO

Člověk by si třeba mohl říci, že čím více bude mít jeho web klíčových slov, tím spíše si ho vyhledávače všimnou. A dřív tomu tak i bývalo. Ovšem už to bylo prohlédnuto a vyhledávače se tomuto dokážou bránit a podvodníky trestat.

Stejně tak neuniknou sankcím obrázky s neodpovídajícími popiskami, využívání skrytých odkazů, hojně využívaná a s obsahem webu nesouvisející klíčová slova, duplicita textů, využívání generátoru textu, zobrazování jiného obsahu, využívání link-farmy a podobně. To vše bývá vyhledávači odhalováno a sankcionováno. A proto je záhodno se tomu vyhnout. Protože tudy cesta k vysoké návštěvnosti webu stoprocentně nevede.