Správný výběr nové sedací soupravy

Dům a zahrada

Vybrat vhodnou sedací soupravu není až tak jednoduché, zvláště v dnešní době, kdy je jich na našem trhu nepřeberné množství. V několika bodech vám poradíme, nad čím se zamyslet než zakoupíte novou sedací soupravu. Po posouzení těchto aspektů vyberete přesně takovou sedací soupravu, která bude srdcem vašeho obývacího pokoje a tedy i celého domova.
rohová sedací souprava
1. Prostorové možnosti
Nejdříve zjistěte, jaké máte prostorové možnosti. Zda si můžete kupit sedací soupravu s křesly, sedací soupravu do tvaru U nebo L, anebo pouze pohovku pro dva nebo pro tři. Prostor důkladně zaměřte a podle toho volte tvar soupravy.
2. Umístění rohu
Sedací soupravy do tvaru L neboli rohové mají na výběr roh na straně pravé nebo levé. U tohoto typu je vhodné zakoupit sedací soupravy rohové rozkládací, které dle potřeby rozložíte na lůžko pro možnost přespání. To ocení hlavně vaše návštěvy, spaní na rozloženém gauči je určitě pohodlnější než na nafukovací matraci.
3. Pohodlí
Jeden z nejdůležitějších aspektů, je pohodlí. Promyslete si, jak tvrdou sedací soupravu chcete mít. Na trhu jsou soupravy měkké, středně tvrdé až tvrdé. Poté také máte na výběr mezi soupravami s polštáři nebo s pevnými opěrkami a některé mají zádové opěrky libovolně nastavitelné pro maximální pohodlí. Důležitý je také rozměr sedu a výška zádových opěrek.
4. Výběr látek nebo kombinace látek
Na výběr je také z mnoha materiálů v různých kombinacích od potahu látkového přes koženku až po soupravy kožené. Všechny materiály jsou k výběru z mnoha barev, můžete si tedy svou sedací soupravu sladit s interiérem.
muž ležící na pohovce
5. Na nožičkách nebo bez
Další možnost je sedací souprava s nožičkami nebo bez, je pouze na vás, jaký vzhled preferujete. Nožičky jsou zpravidla dřevené nebo kovové.
6. Ukládací prostor a rozkládání
Při výběru nové sedací soupravy máte také možnost rozkládání v lůžko a u sedacích souprav rohových rozkládacích také nezbytný úložný prostor pro lůžkoviny a deky, který je skutečně velmi praktický.