Zkuste vstoupit do světa her

Hobby

Učitelé tělocviku si někdy stěžují, že se jejich předmět stává tak trochu neoblíbeným. Zejména na středních školách se děti (oprava – mladí lidé) snaží z tohoto předmětu uniknout různými výmluvami. Pohyb je pro ně zkrátka na obtíž. Pokud jste pedagog, pak se nad tím zkuste zamyslet a přijít na něco, co by pomohlo je trochu rozhýbat. Pohybová aktivita, která by je skutečně pohltila. Doby fotbalových utkání a cvičení na kladině už jsou asi minulostí. Dnes jsou mladí zapálení do různých počítačových her.

lasergame_aztec01

  • Proč tedy nezkusit skloubit obojí dohromady a nabídnout jim pohyb i hru zároveň?

Zkuste své svěřence pozvat na zábavu http://www.vysokeskoly.cz/akademicky-slovnik/heslo/povinne-volitelny-predmet zvanou lasergame a uvidíte, co pohybového potenciálu se v nich ukrývalo. Kromě toho to bude mít ještě jednu velkou výhodu pro přítomného pedagoga. Bude najednou světu mladých lidí mnohem blíže. Ale to jen v tom případě, že se nebude bát a vstoupí do této úžasné hry spolu s nimi.

Svět tajemných Aztéků

V hrací aréně se můžete snadno dostat do tajemného a záhadného labyrintu nebo navštívit zmizelý svět Aztéků. Sice už tu zbyly pouhé ruiny, ale o to větší tajemno z těchto pozůstatků bude vycházet.

  • Nemusíte se obávat, že by se někdo z vašeho týmu snažil někde v koutě nenápadně „ulít“.
  • Labyrint je tak důmyslně navržen, že se tu nikdo dlouho neschová a bude muset řešit problém, jak se dostat dál.

DSC_0196

Pro menší skupiny je naprosto ideální zmíněný aztécký chrám, který se ukrývá uprostřed džungle. V tomto případě by se vám mohla hodit jedna důležitá rada – HLEDEJTE ÚKRYT MEZI STROMY. Jednou z nejoblíbenějších her je Agent. Při té se skutečně každý docela naběhá. Minimální počet hráčů je pět, tudíž je to pro školní skupiny přesně to pravé. Účelem ale není pouze pobíhat a střílet bezmyšlenkovitě kolem sebe. Systém vás rozdělí tak důmyslně, že bude muset každý přemýšlet, co má ve který okamžik dělat.