Co vám nabízí tekuté tapety do interiéru

Zboží

O cenících tekutých tapet se dnes velmi často hovoří v souvislosti s úpravami interiéru bytů, rodinných domů, ale i komerčních prostor. Jaké jsou jejich základní vlastnosti?

moderní koupelna

Tlumí hluk – když vystěhujete nábytek z místnosti, jistě vás zaujme ozvěna, která se místností šíří, a vytváří podivné, nepříjemné klima. Jakmile ji opět zaplníte, tento efekt se vytratí. Je to dáno schopností stavebního materiálu odrážet zvukové vlny, což se mimo jiné projevuje i v exteriéru, např. pod betonovou mostní konstrukcí. Chcete-li tomu zabránit i tam, kde je místnost nábytkem vybavena jen částečně, např. v hale, na schodišti či v předsíni, tekutá tapeta je dobrá volba.

poškozená stěna v pokoji

Není to alergen – lidé si nanáší na stěny či stropy v interiéru různé materiály, až někdy člověk žasne, čeho jsou schopni. Kupříkladu polystyrenové rádoby ozdobné pláty. Polystyren sice dobře izoluje teplo, ale je neprodyšný, brzdí větrání, může přispět k rozvoji plísní a brání úniku jedovatého oxidu uhličitého, vydýchaného z plic. Tekutá tapeta je zcela prodyšná a navíc není alergenem, základem je vždy celulóza a do ní se přidávají další přírodní složky, např. hedvábí a bavlna.

Zakrývají nerovnosti – vrstva kašovité hmoty, kterou si namícháte se zakoupené směsi, je hluboká několik milimetrů, a tím pádem máte možnost zakrývat všechny drobné nerovnosti, jako jsou praskliny, trhliny, prohlubně či výstupky, různé přechody na stěnách, např. v situacích, kdy zazdíváte dveře a štuk má viditelně odlišnou strukturu od okolní malby.

Dobře vypadají – některé směsi mohou být až překvapivě zajímavé a mohou vytvářet dojem dokonce luxusního vzhledu. Vše pak závisí na vašem osobním vkusu a výběru, jakému vzorku dáte přednost. Těch je naštěstí na trhu velmi mnoho a doprovází je někdy i fotografie míst, kde byly aplikovány. Můžete se poměrně snadno inspirovat naopak se třeba i vyhnout řešením, která vám připadají nevhodná či nevkusná.