Etická móda

Zboží

Ekologie a oblečení se spolu velmi blízce pojí. V dnešní době jsme totiž zvyklí, že kdykoli, kdy se nám zlíbí, můžeme navštívit obchody s oblečením, které budou vždy přecpané zbožím novým, ale také tím běžným a tím, co je již ve výprodeji. Tam také míříme nejčastěji. Je zvláštní, že nové oblečení, které ale pochází z minulé sezóny, je najednou o více jak padesát procent levnější. Jaká je tedy nakonec hodnota, za kterou je toto oblečení vyráběno, pokud je možné jej prodávat za cenu, která by mohla odpovídat jen tomu věšáku, na kterém je pověšeno? Pokud se nad tím totiž zamyslíme do hloubky a nejdeme si k tomu potřebné informace, zjistíme, že výroba tohoto oblečení je dosti problematická.

džínovina

V oblastech, kde se toto oblečení vyrábí, to znamená oblast Bangladéše, Číny a dalších asijských zemí, je běžná dětská práce a kvůli tomu, jak vzdálené pro nás jsou tyto země, nikdy se nedozvíme, zda na výrobu právě našeho kousku oblečení nepřispěla dětská práce. Navíc materiál, který byl použit jistě nebude pěstován eticky a ekologicky tak, aby neničil zdejší ekosystém. Stejně jsou to materiály, které nevydrží každodenní nošení a je tím pádem jasné, že dřív nebo později se oblečení rozpadne a my budeme nuceni hledat nové kousky.

dámské džíny

Jednoduchou odpovědí na všechny tyto second hand. V dnešní době bude jistě bodovat second hand online shop, kde si v jakékoli denní době můžete vybírat kousky, které se Vám budou líbit. Kromě ekologické stránky nákupu je dobré zaměřit se také na to, že taková nákup udělá jistě radost i Vaší peněžence, jelikož kupovat si každou sezónu (jestli ne častěji) úplně nové oblečení je finančně poměrně nákladné. Nyní si můžete bez výčitek dopřát příjemný nákup oblečení, které doplní Váš šatník, když víte, že ani peněženka a ani planeta nemusí kvůli Vám a Vašim nákupům trpět.