Vyzdobte si zahradní bazén vhodnými doplňky

Business


Zahradní bazén cena bývá dominantou tohoto uzavřeného prostoru, většinou se lidský zrak zaměří na jeho modravou hladinu a teprve pak vnímá vše v jeho bezprostředním okolí. Neznamená to však, že bychom mu neměli věnovat pozornost, ba právě naopak. Jakmile totiž do bazénu vstoupíme a nacházíme se pod hladinou, začneme si plně uvědomovat vše kolem sebe jako součást harmonického celku. A je-li opodál stará kůlna s plesnivou zdí a opadanou omítkou, na druhé straně o zchátralý plot opřené tři sjeté pneumatiky a za zády ztrouchnivělý pařez na štípání dřeva, které se opodál kupí na hromadě, a zčásti již začíná uhnívat, budete si tu připadat jako na nějaké zanedbané zemědělské usedlosti z konce druhé světové války.

žena u bazénu

Travnatá plocha a okrasné keře – vhodné je bazén uzavřít do okrasné zahrady, abyste si tu připadali jako v ráji. Živé rostliny jsou vždy tou nejlepší dekorací a spolu s nimi je dobrou volbou vydláždit přístupový chodník kamennou dlažbou nebo pouhými vsazenými plochými kameny do travnaté plochy. Dobré je, jestliže koncipujete prostory s keři a skalničkami do oválných tvarů se zaoblenými rohy, a ponecháte dostatečně velký kus plochy zahrady volný, aby tu bylo možno hrát míčové hry a podobné zábavné, ryze rekreační sportovní aktivity, a také pro rozložení lehátek a deky pro opalování.

nohy ve vodě

Reflexní terapie – znáte reflexní masáže chodidel? Je to jedna z nejúčinnějších masážních technik a vy si ji můžete dopřát i doma. Stačí, když si zhotovíte docela úzký a krátký bosonohý chodníček složený z různých přírodních materiálů, například větviček, šišek či kamenů nebo písku, a máte skvělý relaxační a mimo jiné i detoxikační nástroj hned vedle vašeho bazénu. Chodník tak poslouží pro rozproudění energie energetických meridiánů těla, což povede i k lepšímu a hodnotnějšímu pobytu přímo v bazénu.