Zatočte s vysokými účty

Zboží

Už bychom si neuměli představit život bez elektrické energie. Neobešli bychom se bez ní ani jeden den. Paniku způsobí i výpadek ne na několik hodin, ale dokonce na několik minut. Veškerá naše činnost, ať už práce nebo zábava je v nějaké chvíli závislá na elektrické energii. Potřebují ji domácnosti, potřebují ji firmy.

Dokonalé osvětlení


Samozřejmostí je, že je třeba za odběr elektřiny také zaplatit předložený účet. Bohužel se ceny energií neustále zvyšují. Každoročně je váš účet za elektrickou energii vyšší, a ačkoliv zvedáte měsíční zálohy, nikdy se nemůžete těšit na přeplatek. Z obálky na vás vykoukne nepříjemně vysoký nedoplatek.


 


Jak se postarat o nižší spotřebu


Určitě už nežijeme v době, kdy bychom byli ochotní omezovat spotřebu elektrické energie na úkor našeho pohodlí. Proto cestu hledejte především ve spotřebičích a ve vybavení domácnosti. Jakmile se některý ze spotřebičů pokazí, okamžitě jej vyměňte ne za stejný z řady, ale za energeticky co nejméně náročnou variantu. Sice zaplatíte více při jeho pořízení, ale investice se vám brzy vrátí v podobě nižších nákladů na provoz. Nejcitelnější úspora je u spotřebičů, které používáme nejčastěji nebo trvale. Těmi jsou lednice, pračka a sporák.


Velkým problémem je i to, že řada domácností ještě nepřešla na úsporný typ žárovek. Panuje kolem nich totiž spousta polopravd. Lidé se domnívají že nemají dostatečný výkon nebo že se jim nebude líbit barva světla. Nic z uvedeného není pravda.
Perfektní nasvícení


Úsporné žárovky vám budou šetřit peněženku hned dvakrát. Nejprve poznáte nižší náklady na spotřebě elektrické energie a následně na dlouhé životnosti. Nebudete muset neustále pořizovat nové a nové žárovky. Například led žárovka gu10 230v vyniká vysokou svítivostí, příjemnou barvou osvětlení a dlouhou životností. Je proto perfektní i pro použití v komerčních prostorách a průmyslových halách.