Bydlet se dá mnoha způsoby

Dům a zahrada

Ještě donedávna Češi brali možnost koupi vlastního bytu jako jednu z jistot, které mají. To už dnes ovšem neplatí. Na vině je obrovské zdražování obytných nemovitostí, které je v našich dějinách bezprecedentní. V tomto ohledu jsme na tom nejhůře v celé Evropě a nevypadá to, že bychom se z toho jen tak vyhrabali. Drahé byty nejsou pouze ve velkých městech typu Praha nebo Brno, ale stále častěji nelze koupit nic kloudného ani v menších obcích, kde vždy bylo bydlení finančně dostupnější.

Architekt

Nikdo se tak nemůže divit, že stále více zájemců o vlastní bydlení na svůj sen rezignuje a hledá si pronájmy. Ani ty však nejsou zrovna nejlevnější. Naštěstí ještě stále existují i různé alternativy, co nejsou tak drahé jako jiné druhy obydlí. Tou asi nejschůdnější možností pro většinové obyvatelstvo je mobilheim top-mobilnidomy.cz.

Cihla ležící na plánech

Cena dobrá, vybavené taky

Mobilní domy nejsou u nás zrovna populární. Příčiny toho lze hledat v historii. Za socialismu, na rozdíl od západních států, se u nás tento druh obydlí prakticky nevyráběl, a ani dnes to není v tomto ohledu o moc lepší. Lidé znali prakticky jen maringotky a obytné přívěsy, díky čemuž si je stále spojují i s mobilními domky. Ty jsou však v mnoha ohledech odlišné a jediné, co je spojuje s výše zmiňovanými maringotkami, jsou kola. Jinak se jedná o úplně jiné druhy obydlí. V moderním mobilheimu se dá bydlet pohodlně a levně po celý rok, což třeba v obytném přívěsu prakticky není možné.

Prostor pro podnikání

I když na to nevypadají, tento druh domků je možné docela dobře využívat i k podnikání. Nejedná se sice o kdovíjak prostorná obydlí, nicméně to často být ani nemusí. Třeba pro stánek s keramikou, rychlým občerstvením či upomínkovými předměty není potřeba kdovíjak mnoho místa. To samé platí i pro kadeřnictví. Výhodou je, že tento druh obydlí se dá takřka kdykoliv přesunout na výhodnější místo. Není k tomuto dokonce nezbytné nic speciálního.