Jaké země by měli navštívit milovníci horských túr

Dovolená

Jsou země, které jsou protkané horskými túrami, a jsou tak rájem pro turisty. Těchto zemí je poměrně hodně, některé jsou kousek od nás a jiné máme trochu vzdálenější, pokud máte rádi turistiku, můžete začít vybírat, kde strávíte vaši dovolenou.
santiago de compostela
Mallorka
Mallorka je známá coby dovolenkové letovisko s přeplněnými plážemi ale má i druhou tvář. Severní část ostrova ale tvoří necelých 90 kilometrů dlouhé vápencové pohoří Serra de Tramantana. Tohle pohoří bylo nedávno zařazeno na seznam památek UNESCO. V tomto pohoří je spousta desítek kilometrů stezek, které vedou z údolí až na vrcholky. Ale nebojte se, nejedná se o takové obry jako v Alpách. V tomto pohoří také najdete docela velké množství horských chat, hotelů a penzionů.
Španělsko
Krásné Španělsko je také preferováno především skrz krásné pláže, ale můžete si zde užít i krásné horské túry. Nebojte se, nejde o vysokohorskou turistiku. Vypravit se můžete třeba na pouť Santiago de Compostela k hrobu svatého Jakuba. V okolí je navíc další stovka kilometrů pěších tras, které také stojí za projití. Výhodou je, že Španělsko máme poměrně nedaleko a během hlavních tras je spousta ubytoven jak obecních, soukromých tak i církevních, kde najdete sprchu, postel a můžete si koupit i snídani.
horská stezka
Island
Island je zemí s nespoutanou a divokou přírodou, která je opravdu řídce obydlená. Jedná se o nenáročný trek, který vám oživí ledovce a sopky. Celý ostrov stojí za zhlédnutí, nejoblíbenější je však jižní cíp ostrova kde najdete jak hory, tak hluboká údolí a také jsou zde přívětivější klimatické podmínky než ve zbytku ostrova. Můžete se tu také vykoupat ve vyvěrajících horkých pramenech či si užít gejzíry horké vody. Spát je nejjednodušší ve stanech, či využít turistické chaty s nouzovým ubytováním. Počítejte však spíše s tím stanem. Terén není těžký, zvládne jej průměrný turista.