Nestárnoucí trendy

Nezařazené

Móda. To je něco, co se neustále vyvíjí, mění, ale velmi často navrací ke svým kořenům. Je to pojem vnímán poněkud subjektivně, každému asociuje něco jiného a každý ho také jinak uchopí. Co je jisté, je to, že móda je tu s námi už po staletí, doprovází nás na každém kroku, aniž bychom si to možná sami uvědomovali. Vyhlíží na nás z výkladních skříní obchodů, sedí vedle nás v autobuse na cestě do školy či do práce, podrží vám dveře do kavárny, anebo utváří právě vás. Nejnovější trendy se střídají jako na běžícím pásu, některé ale patří mezi stálice na věšácích obchodních řetězců už řadu let. Které to jsou?

Zvonové kalhoty
Velký trend 70. let 20. století se ve výlohách během posledních několika let pravidelně opakuje a těší se velkému úspěchu i na přehlídkových molech.
opalovací šaty
Květinové vzory
Stejně jako všem dobře známé „Zvonáče“, ani pestrobarevné květinové potisky a výšivky neupadly v zapomnění. Zdobí jak trička, halenky a šaty, tak i kalhoty a sukně.

Pruhy
Pruhovaného vzoru se hojně využívá už od období Středověku, kdy se jím zdobily ženské šaty i ložní prádlo. V Česku se pruhy vážou hlavně i lidové kultuře. Proužkovaná trička byla také součástí uniformy francouzského námořnictva a sloužila jim k pohotové identifikaci. Nejvíc tento nestárnoucí vzor ale proslavila návrhářka Coco Chanel a nastolila tak nestárnoucí trend, který ani teď nesmí chybět v šatníku žádné ženy.
džínová bunda
Džíny
Nebo také rifle, jsou pro nás úplným základem šatníku. Psal se rok 1873, kdy džíny poprvé spatřily světlo světa a jsou oblíbené dodnes. V regálech najdeme nepřeberné množství střihů a provedení.
kožená bunda
Kožený Křivák
Původně druh bundy určený primárně motorářům zažil v posledních letech ohromný comeback. Jednou z prvních, kdo ho vynesla do běžné společnosti, byla herečka Marlon Brando v roce 1953. O té doby se Křivák stal světovým trendem. Aby také ne, vypadá skvěle a hodí se téměř ke všemu.