Rostlinky do tmavšího místa

Hobby

Tak co milí pěstitelé, také řešíte podobný problém? Hledáte zelené živoucí rostlinky vhodné i do tmavších koutů vašeho domu či bytu? Do míst, kam nedosáhnou sluneční paprsky? Možná pomůžeme najít vhodné řešení bez nutnosti bourání a pořizování nových oken! Je prostě potřeba zúžit výběr vhodných rostlin a vybrat v tomto ohledu ty nejschopnější. Tak dovolte pár tipů na rostliny, kterým tmavší stanoviště nevadí, naopak je jim v něm docela dobře daří. A svojí krásou nejsou oproti jiným vůbec pozadu.
červená begónie 
Klasika begonie
Begonie (Begonia) zkrášluje naše domy zvenčí i zevnitř. Do tmavších míst vašeho obydlí doporučujeme tu červeně kvetoucí. Je celkem nenáročná na pěstování. Jen si dejte pozor při zalévání. Před dalším zalitím vždy nechte substrát v květináči vyschnout.
 
Bylinka máta
Máta peprná (Mentha piperita). Jejím pěstováním doma spojíte příjemné s užitečným. Hezká dekorativní rostlinka bude blíž ke kuchyňskému použití. Když bude po ruce, jistě častěji zpestří i přípravu vašich pokrmů a nápojů.
 
Domácí štěstí
Ano, tak se říká krásné nenáročné rostlince Helxine soleirolii. Je nenáročná, její pěstování zvládnou bez problémů i začátečníci. Pochází ze středomoří, z Korsiky a Sardinie. Tam se jí daří tak, že tamní zahradníci ji využívají jako trávu. Tato nádherná drobnolistá  rostlina dovede pěstovaná jako pokojová vytvořit ze svých malých kulatých lístků krásné „zelené koberce či vodopády“. Je krásná v zavěšených nádobách. Snese polostín i chlad. Teplota by ale neměla klesnout pod 7˚C. Nezapomeňte na dostatečnou zálivku (substrát v jejím květináči rozhodně vysychat nenechávejte) a rosení (to dělá moc dobře kráse jejích lístků). Rozmnožuje se dělením při přesazování.
máta peprná
Velice podobná domácímu štěstí je tzv. korálovka neboli Nertera granadensis. Také hezká, ale jedovatá. Má plody připomínající oranžové korálky. Její pěstování je u nás problematické. Doporučuje se do malých bytů. Protože jejím původním domovem je Střední a Jižní Amerika, vyžaduje větší vzdušnou vlhkost.