Prášky z Německa a české cukrovinky

Business

Pokud sledujete některá diskuzní fóra nebo skupiny na sociálních sítích, kde se poptává brigáda, práce nebo se nabízí, určitě jste již narazili na tyto lidi. Nabízí super výdělky, práci z domova, všechno je vhodné pro maminky a studenty (protože nikdo jiný tam není, že ano?), všechno je nezávazné a všechno to je profesionální a naprosto bez závad, všichni jsou spokojení a všichni se mají rádi. Proč to ale není až tak růžové?
 žena ve stánku

Důležité je zkoumat a ptát se

Spousta těchto lidí „podniká“, spíše amatérsky, v nějaké oblasti katalogového prodeje, který v těchto dnech pomalu přichází na to, že je třeba více zapojit lidi, než profesionální marketéry a že lidé si raději koupí jakoukoliv sebevětší hloupost od známého než od cizího člověka. Většinou je to zboží, které je nerozeznatelné od toho, které nalezneme v obchodech, cena je dražší (ale je tam iluze výhodné nabídky) a vlastně je možná jenom jedním velkým iluzorním hokus pokusem.
 
Pokud narazíte takovéhoto člověka, ptejte se ho a tázejte. Rýpejte se v tom. Tito lidé jsou většinou „vycvičeni“ odolat tradičním otázkám a nedůvěře, ale jakmile se v tom začnete hrabat až příliš, zhroutí se jako domeček z karet.
barevná pyramida 

O co vlastně jde?

Všichni si pamatujeme na pyramidové modely v 90. letech, na kterých spousta lidí vyplýtvala své úspory a zůstali na dlažbě. Je pravda, že obezřetnějším se to jen tak nepodaří, takto ztroskotat, ale lidí je spousta a hodně z nich je poněkud jednodušších. Od 90. let jsme se daleko neposunuli. Jenom se to trošku pozměnilo, aby to nebyl jen scam. Výsledek je pouze trochu podprůměrný.
 znamení úspěchu
Slibují se výdělky, je ale pravda taková, že ty pravé peníze dostávají pouze ti navrchu. Ten zbytek se maximálně dostane k nějaké tisícovce a tam nejspíše skončí – samozřejmě, všechno je možné, ale přiznejme si, trh není nekonečný a jednou to skončí. Anebo lidé přijdou na to, že to není takové terno.
 
Nenechte se proto ošálit, raději si pro ty zázračné výrobky zajděte do obchodu, najdete tam úplně to samé. A aspoň si ušetříte čas čtením brožurek, jak být úspěšní v pyramidové struktuře.