Zatočte s alergiemi u sebe doma

Zboží

Alergie lidstvo provází snad už odjakživa, ale vzhledem ke stále zhoršujícímu se ovzduší a neustálému stresu, kterým je dnes moderní člověk vystavován, jsou alergie u lidí čím dál tím častější. Naštěstí existují způsoby, jak jejich průběh alespoň trochu zmírnit. Je však potřeba se začít ničit alergeny.
kýchající osoba
Povlaky

Největším rejdištěm alergenů je v domácnosti bez sebemenších pochyb postel. Ta je obvykle plná různých roztočů, které nejsou k lidskému organismu zrovna přívětivé. Nemusíte si kupovat žádné speciální matrace, roztoči se v nich stejně dříve či později usadí. Raději investujte své peníze do protialergického povlečení, které navlečte nejen na matraci, ale rovněž i na pokrývky polštáře. Samozřejmostí je pak pravidelné praní matrací i samotného povlečení.
Úklid

Jakmile budete utírat prach, nepoužívejte klasickou prachovku, ale raději si skočte pro navlhčený hadr. Nebudete tak vířit prach, který může vyvolat kašel nebo spustit rýmu. Vhodné je tento úkon raději přenechat někomu jinému, ale když už nebude zbytí, nasaďte si při utírání prachu roušku nebo si přes nos a ústa převažte ručník nebo větší kapesník. Pokud zůstaneme ještě u toho úklidu, i při vysávání, které by mělo být v domácnosti alergiků co nejčastější, používejte nejlépe vodníka nebo jiný typ vysavače bez sáčku.
odkvetlá pampeliška
Vzduch

Ze všeho nejdůležitější je však udržovat doma kvalitní ovzduší. Je jasné, že vždy to nejde, hlavně tedy na jaře a při inverzi v zimě, která je běžná hlavně v průmyslových oblastech naší republiky. V takových dnech se rozhodně vyvarujte větrání. Vzduch doma by měl být tak akorát. Neměl by být ani suchý, ale také ani příliš vlhký. Vlhkost sama o sobě alergii nevadí, ale množí se v ní plísně, které vám již vadit určitě budou. Udržet permanentně vzduch tak akorát asi nejde, ale snažte se o to. Je to trochu alchymie, ale s trochou snahy, a hlavně zkušeností to můžete zvládnout. V případě potíží můžete použít internet, kde pár dobrých návodů je.