Zip sáčky usnadňují život jak v domácnosti, tak i na pracovišti

Nezařazené

Umíte si představit, že byste veškeré drobnosti ukládali do papírových krabiček a pytlíků? Kdyby neexistoval polyetylen a polypropylen, byli bychom odkázáni na papír a alespoň bychom si touto cestou připomněli, jak tomu bylo dříve, a jak obtížný život lidé žili ještě docela nedávno.

Papír se rozmáčí, snadno protrhne, nedá se pořádně uzavřít, utěsnit či zavázat, není dovnitř vidět, také musíte každý sáček a krabičku popisovat. Víte, že někteří zkušení psychologové občas indikují terapii rozmrzelým lidem v tom smyslu, že jim nastaví program ztížené životní situace, kdy nemají k dispozici dostupné technické vymoženosti dnešní doby? Jednou z léčebných procedur může být praní prádla postaru v neckách a v letním období vaření venku na ohništi, některé terapie zachází až tak daleko, že si zdraví lidé „hrají“ na nevidomou osobu.

luštěniny v miskách

Tímto bychom vám rádi připomněli, že bychom si měli vážit maličkostí, vnímat jejich důležitost a tím zlepšit kvalitu svého života. Polyetylenové sáčky nám jej pomohou usnadnit velmi výrazně, hlavně ty uzavíratelné. Mít totiž uskladněné své věci přehledně, chráněné před vlhkostí a prachem, je důležité v každé domácnosti.

nakrájené jahody

Především potraviny a věci v úložném prostoru – největší procento takto skladovaných věcí jsou trvanlivé (i netrvanlivé) potraviny. Sáčky je bezpečně chrání, nezabírají moc místa na rozdíl od krabiček, sklenic a dóz, mohou se pokládat na sebe, jsou atestované po zdravotní stránce a vhodné i pro tekutiny (nálevy, marinády), ovoce a zeleninu. Polyetylen je stabilní při běžných pokojových teplotách, odolává ovšem i letnímu vedru a mrazu. V mrazáku ani v chladničce se nerozpadne, je odolný vůči UV záření, ale musíte brát ohled na samotné potraviny kvůli bakteriální kontaminaci a skladovat je raději v chladu a temnu. Výhodou je samotný uzavírací zip, který nedopustí, aby se obsah zip sáčku vysypal nebo rozlil v prostoru chladničky nebo v zavazadle.