Jak přeprat břišní tuk?

Móda


Možná, stejně jako mnoho lidí, přemýšlíte, jak se zbavit vystouplého bříška. Centimetry v pase každým rokem přibývají a tak se často stane, že místo pasu mají lidé neoblíbenou pneumatiku. Bříško je jednou z nejčastějších problémových partií nejen u žen, ale také u mužů. Tuk se na bříšku rychle a snadno ukládá a zároveň se nejhůře odstraňuje. Nejenže neesteticky deformuje postavu, ale také ohrožuje zdraví jedince. Břišní tuk totiž zdvojnásobuje pravděpodobnost předčasného úmrtí způsobeného cukrovkou, mrtvicí nebo srdečními chorobami. Tuk uložený na bříšku totiž proniká do celého těla a zaplavuje životně důležité orgány.
muž při hubnutí


 Jak tedy nad tukovými zásobami v oblasti břicha vyzrát?


1.       Spalte více energie


Abyste se zbavili tuků v oblasti bříška, měli byste nejprve spálit více kalorií, než kolik přijmete. Ovšem není dobré hladovět, ale spíše zvýšit výdej energie.


2.       Cvičte


Díky cvičení se vám podaří zbavit se břišního tuku. Vyzkoušejte aerobic, rychlou chůzi nebo tanec. Tyto aktivity nejenže pomáhají hubnout, navíc také účinně bojují proti cholesterolu, upravují krevní tlak a zvyšují funkci dýchacího systému.
zhubnutí břicha


3.       Upravte si jídelníček


Pokud chcete opravdu zhubnout, nesmíte přestat jíst, ale naopak začít, ovšem zdravě. Pocit hladu vám nastartuje přejídání, proto si upravte jídelníček tak, abyste měli jídlo 5x denně. Zařaďte bílkoviny, které vám dodají energii, nezapomínejte na ovoce a zeleninu. Jezte každé tři hodiny menší porce.


4.       Dopřejte si dostatek spánku


Kvalitní odpočinek je velice důležitý, jinak vaše tělo nebude mít dostatek síly na odbourávání tuků. Spěte pravidelně osm hodin každou noc, tím totiž snížíte riziko obezity a nadváhy.


5.       Zbavte se zlozvyků, které mohou za váš břišní tuk


Zkuste omezit pravidelné popíjení sladkých limonád. Jejich konzumace totiž způsobuje zvětšení pasu až 5x rychleji než u lidí, kteří pijí jen vodu. Také přestaňte jíst a mlsat pozdě v noci. Chodit do postele s plným žaludkem totiž také zvětšuje objem pasu.