Jakou zeleninu můžete pěstovat za oknem

Hobby

Pojďte se sami přesvědčit, co vše můžete mít na parapetu.
 

Jaké druhy tedy pěstovat

Saláty

Můžete použít jakýkoli druh. Zasaďte je do vyšších truhlíků či větších květináčů. Stačí jim klasická zemina pro zeleninu. Lze zasadit jak kadeřavé druhy, které vytváří volné růžice nebo obyčejné druhy, které vytváří hlávky. Doporučujeme je střídat do truhlíku vedle sebe. Rostliny nejlépe 2x týdně přihnojujte a zalévejte, když je potřeba (suchá zemina, horko – nejlépe zalévat každý den).
 
 hlávkový salát

Červená řepa

Použijte nejlépe druh Red Ace nebo i další menší druhy. Jelikož kořeny potřebují dostatek místa
vysaďte je do vyšší nádoby. Zemina stačí na zeleninu a hnojit stačí 2x týdně. Dle potřeby zalévejte.
 

Mrkev

Můžete použít prakticky jakýkoli druh, musíte je vysadit do velmi vysoké nádoby, aby kořen mrkve měl kde růst. Použijte zeminu pro zeleninu a hnojte ji 1x týdně a zalévejte dle potřeby.
 

Fazole

Použijte nízký, keříčkový druh. U fazole ale pozor, musíte je nejdříve dát do pařeniště (ze semena), a až budou větší, můžete je dát parapet do většího květince po posledních mrazech, v půli května. Nasaďte je do zeminy pro zeleninu, a po vysazení na parapet ji hnojte 1x týdně a zalévejte, když bude potřeba.
 rostlina hrášku

Hrášek

Můžete vysévat přímo do většího truhlíku cca 5 – 8 cm od sebe,dejte je do zeminy pro zeleninu. Nezapomeňte do truhlíku přidat opory s provázkem, aby se hrášek měl čeho držet. Zalévejte 1x týdně a zalévejte, jak bude potřeba. Výhodou je, že jej můžete zasadit klidně až v červnu, velmi rychle vyroste.
 

Kedlubny

Můžete zasít buď semena nebo zasadit sazenice, zakoupené v obchodě. Zeminu požijte pro zeleninu a sázejte je do vysokého květináče minimálně 10 cm od sebe. Hnojte 1x týdně a zalévejte dle potřeby. Nevadí, když na ně zapomenete, samy se ohlásí sklopenými listy. Po zalití se zase vztyčí jako vojáci.
 

Ředkvičky

Nejlepším druhem pro sazení v truhlících, jsou ty, které jsou podlouhlé, nikoli kulaté. Vyséváme  semena přímo do zeminy pro zeleninu. Hnojíme tak 1x týdně a zaléváme, když je potřeba. Vůbec se nemusíte bát, vyset celý sáček do truhlíku. Jelikož se plody povytáhnou, ničemu to nevadí. Vysévat můžete i červnu a červenci. Velmi rychle rostou.
 
Jak jste si všimli, můžete v bytě pěstovat mnoho druhů zeleniny. Nejen, že nepotřebujete zahrádku, ale ani mnoho času. Nemusíte ani nikam chodit, ani jezdit, vše budete mít doma při ruce.